Sallay Gabit nem is fenekelik el
Megjelenés: 2024. július 4.
Hossz: 8 276 karakter
Elolvasva: 820 alkalommal
„Pro captu lectori habent sua fata libelli” – az olvasó képességeitől függően a könyveknek is megvan a saját sorsuk, írta Terentianus Maurus a 2. század végén. Úgy tűnik, hogy eme bölcselet manapság is érvényes. Tekintve, hogy történeteimmel csak mérsékelt sikert arattam, utolsó nekibuzdulásomban elkészítettem a „Sallay Gabi pálcázása” történet abszurd, nonkonformista változatát. Fogadjátok szeretettel – vagy ha lepontozzátok, az sem baj.

A lány szíve megdobbant, hogy jó hírt fog hallani. Gondolatban már el is képzelte, hogy a könyvét nemcsak kiadják, de hamarosan az eladási listák előkelő helyén is szerepelni fog a műve. Felkapaszkodni a Parnasszus hegyére igencsak vonzó cél, még akkor is, ha esetleg mezítláb is kell oda felkecmeregni. A fene se tudja, lehet, hogy sok éles kő és tüskés kaktusz van a hegy oldalán.
– Én vagyok az Ön Élő Lelkiismerete – dörögte az ismeretlen hang. – Habár a nőismerőseim körében dr. Telivéry Olivérként vagyok ismeretes.
– Köszönöm, hogy hívott, kedves Telivéry úr. Mivel lehetek az Ön szolgálatára?
– Mint említettem, én vagyok az ön Élő Lelkiismerete.
– Ezt elsőre is értettem, csak egy kicsit bonyolult így szólítanom önt. Szóval: mit szeretne tudni?
– Ha így kérdezi, akkor azt, hogy ma már masztizott-e, drága írónő? Miként tud orgazmushoz jutni novellaírás közben?
– Na jó, hagyjon békén a hülyeségeivel! Konkrétan: miért hívott?
– A „Sallay Gabi pálcázása” novellával kapcsolatban hívtam. Hadd hívjam fel a figyelmét, aranyom, hogy túlságosan is iskolás stílusban írta meg a történetet. Túl részletes, és ezzel korlátozza az olvasók fantáziájának csapongását.

Myrtill elgondolkodott.
– De hát az író dolga pontosan az, hogy elmeséljen egy történetet. Úgy, ahogy az ő látja.
– Jaj, ne vicceljen már, aranyom! A története azzal kezdődik, hogy Sallay Gabriella, a pályakezdő tanárnő magabiztosan lépdelt az iskola folyosóján. Micsoda marhaság! Mi mást lehetne tenni egy folyosón, mint menni, lépdelni? Erre kár a betűket pazarolni!
– Na jó, látom nem hagy békén – törődött bele Myrtill a telefonáló Élő Lelkiismeret bírálatára – megírom Önnek a sztori új változatát. Megígérem, hogy semmiféle cirkalmazás, s mi több, irodalmi igényesség sem lesz benne. De bocs, én lassan írok, próbálok a stílusra és a dramaturgiára figyelni, illusztrációkat gyártani, szóval számomra macerás a dolog.
– Na jó, elég a dumából! Munkára fel!
*
Ez csak a történet kezdete, még 4 oldal van hátra!
Érdekel a teljes történet és a több, mint tízezer további?
Érdekel a teljes történet és a több, mint tízezer további?
Regisztrálj VIP-fiókot!
Hozzászólás írásához be kell jelentkezned!
Azt még mindig nem tudom, hogy itt mire számítottál. Nem tudtad milyen a közönség összetetétele? A másik az, ha érdemi duskurzust akartál, akkor miért unalmas sztorikkal meg nem közismert témákkal próbálkoztál?
A másik ami rettetesen zavar(t), hogy ha a történet történelmi környezetben játszódik vagy irosalmi-kulturális előzményre is utalás van, netalán a dolog lélektani részéről is szó esik, pánikszerűen elmenekülnek az olvasók (de előtte gyorsan lepontoznak).
Tehát javaslom, jegyezd meg a védjegyét, és ennek figyelembe vételével hass, alkoss, gyarapíts.
Hát igen... nem lehet mindenki kedvére írni. Tény hogy az, hogy a pornó műfajban a stilusbravurok furcsán hatnak, és mivel itt nem szokás érdemi beszélgetéseket folyattni a műról, azért a legegyszerűbb válasz az, hogy " nekem nem jött be" vagy az hogy "1 pont"
Gyanítom, hogy mostani birálóim ott veszítették el a fonalat, amikor LMBTQ aktivistákról merészeltem beszélni...
"Álmoska5"
Ellentmondás és paradoxonok: Az abszurd irodalom gyakran ellentmondásokkal és paradoxonokkal játszik. Ez lehetővé teszi, hogy az olvasók új szemszögből lássák a világot és a mindennapi életet.
Humor és ironia: Az abszurd irodalom gyakran humorral és iróniával dolgozik. A groteszk helyzetek és karakterek megnevettetik az olvasót, miközben rámutatnak az emberi lét abszurditására.
Szabadság és kreativitás: Az abszurd irodalom nem követi a hagyományos szabályokat vagy elvárásokat. Ez lehetővé teszi a szerzőknek, hogy kreatívan kifejezzék gondolataikat és érzéseiket.
Filozófiai mélység: Az abszurd irodalom gyakran filozófiai kérdéseket vet fel, például az élet értelmét, a halált és az identitást. Ez lehetővé teszi az olvasók számára, hogy elmélkedjenek és saját gondolataikat megfogalmazzák.
Kihívás a konvencióknak: Az abszurd irodalom szándékosan megtöri a hagyományos irodalmi normákat. Ez kihívást jelent az olvasóknak, és lehetőséget ad a gondolkodásra és a vitára.
Természetesen az abszurd irodalom nem mindenki ízlésének megfelelő, de éppen ez a sokszínűség teszi izgalmassá és fontossá az irodalmi világban. Nyilván a Törté-Netek nem a legalkalmasabb terep erre. De én eddig is kilógtam az itteni közösségből, ami természetesen nem baj, mint ahogy a bevezetőben is idéztem a hires latin mondást: "a könyveknek megvan a saját sorsuk".
Ennyit gondoltam még elmondani az "utolsó szó jogán". Ez volt az utolsó publikációm ezen a helyen.
Nem csak ígérte, hanem valóra is váltotta. Gratulálok, szép munka, már a ráfordított időért is: 10.p.