Társalkodó - bármiről

Hozzászólás írásához be kell jelentkezned!

Álmoska5
2024. július 28. 22:27
#1740
Emlékeztető, egy beteg ember észjárásáról, mert e pillanata bármikor bekövetkezhet..

Dsida Jenő: Én hívlak élni

Hallgasd meg mi suttog az élet,
élni hív újra meg újra Téged.
Ne néz vissza a sáros útra,
legyen előtted minden tiszta.

Emeld fel fejed, lásd meg a szépet
szemed kékjében égjen a fényed..
Lásd meg végre, hogy szeretnek
még akkor is, ha nevetnek,
hisz mosolyt te csalsz arcukra,
ismerj bennük magadra!

Soha ne bánd, ha fáj,
hisz erőre így találsz.
S mi most bánatot okoz
később már nem lesz gondod.

Hidd el jó tudom, hogy fáj,
de hinnünk mindig muszály.
Fogd a kezem, ha úgy érzed,
hogy szívedből kihull az élet.

Ne keresd már, hogy hól tévedtél,
ne sírj azon, hogy mit meg nem tettél.
Gyere velem, én hívlak élni
vérző szívvel is remélni.

Tisztelettel és nagy alázattal mindenki felé:

Álmoska5
(Elköszönés/ Megemlékezés (youtube.com)
1
Ez egy válasz Lolamacko 2024. július 28. 20:36-kor írt üzenetére.
Lolamacko
2024. július 28. 20:36
#1739
Ady Endre adott neki cigit? Ő is lerázta?
Az egyik kedvenc Ady versem:
Az én menyasszonyom

Mit bánom én, ha utcasarkok rongya,
De elkisérjen egész a síromba.
Álljon előmbe izzó, forró nyárban:
„Téged szeretlek, Te vagy, akit vártam.”
Legyen kirugdalt, kitagadott, céda,
Csak a szivébe láthassak be néha.
Ha vad viharban átkozódva állunk:
Együtt roskadjon, törjön össze lábunk.
Ha egy-egy órán megtelik a lelkünk:
Üdvöt, gyönyört csak egymás ajkán leljünk.
Ha ott fetrengek lenn, az utcaporba:
Boruljon rám és óvjon átkarolva.
Tisztító, szent tűz hogyha általéget:
Szárnyaljuk együtt bé a mindenséget.
Mindig csókoljon, egyformán szeressen:
Könnyben, piszokban, szenvedésben, szennyben.
Amiben minden álmom semmivé lett,
Hozza vissza Ő: legyen Ő az Élet.
Kifestett arcát angyalarcnak látom:
A lelkem lenne: életem, halálom.
Szétzúzva minden kőtáblát és láncot,
Holtig kacagnók a nyüzsgő világot.
Együtt kacagnánk végső búcsút intve,
Meghalnánk együtt, egymást istenítve.
Meghalnánk, mondván:
„Bűn és szenny az élet,
Ketten voltunk csak tiszták, hófehérek.”
2
Ez egy válasz Ashley 2024. július 28. 20:25-kor írt üzenetére.
A
Ashley
2024. július 28. 20:25
#1738
Ma sétáltam a nyugati pályaudvar környékén és odalépett hozzám egy torzonborz alak és mondta, hogy adjál egy száll cigit köcsög.
Felvilágosítottam az urat, hogy nem dohányzok.
Erre ő mérgesen kiabált, hogy ne hülyéskedjek és adjak neki italra valót.
– El kellene menni dolgozni. – javasoltam.
Ő válaszul feldöntött egy szemeteskukát.
Sokan néztek bennünket, mikor elkezdtem szavalni Ady: Álmodik a nyomor című versét. „Tiszta ágyat és tiszta asszonyt„
Az emberünk megígérte, hogy elmegy dolgozni. Ugyanis az eszébe jutott, hogy gyerekként szavalt az általános iskolában. Majd elmesélte, hogy a Radnótiba járt gimnáziumba, majd a Corvinuson szerzet diplomát, később csöves, hajléktalan lett, hogy miért nem árulta el.
Halottam, hogy érkezik a vonatom, közben láttam, hogy a csöves másokat is zaklat. És Ady Endre sétált a pályaudvar előtt, rágyújtott egy cigire, és őt is zaklatta a csöves.
1
Lolamacko
2024. július 28. 14:53
#1737
Tagja vagyok a derékszögtagadó és a laposföld hívő társaságnak is, akkor az én chipemet valami kiütötte.
1
Ez egy válasz tértivevény 2024. július 28. 14:40-kor írt üzenetére.
t
tértivevény
2024. július 28. 14:40
#1736
Lehet ötvözni is az elméleteket: az oltásban beadott chipen keresztül sugározza az agyunkba a NASA által megalkotott AI azt a gondolatot, hogy a Föld gömb alakú, pedig valójában lapos.
1
joheh
2024. július 28. 13:52
#1735
Szerencsésnek mondhatod magad!
Élőben ezek rettenetesebbek. Én a vonaton fogtam ki egy tittiszerűt. Mellém ült és rákezdett egy másik slágertémára, az oltásokban levő chipekre. Telt ház, nálam se könyv, se fejhallgató. Nem volt menekvés.
1
Ez egy válasz ghibli 2024. július 28. 07:21-kor írt üzenetére.
A
Ashley
2024. július 28. 12:32
#1732
Stephen King sokszor hozzányúlt az ilyen jellegű témákhoz is, mint az elmebeteg családok.
1
Ez egy válasz Lolamacko 2024. július 28. 12:00-kor írt üzenetére.
Lolamacko
2024. július 28. 12:05
#1731
Megkezdődött az olimpia, most már nem érdemes a megnyitón kattogni. Én csak azt láttam, hogy Lady Gaga kissé felszedett pár kilót, már nem az a nádszálderekú díva, Az az operaénekes lány ott az épület tetején az esőben biztos fázott, de hatalmasat énekelt. A rockzenészek nagyon jól szóltak és Celine megkoronázta az ünnepséget, igazi királynői külsővel és csodálatos hanggal, ő volt a fény, a remény, a győzelem minden szemét betegség felett.
1
Ez egy válasz Ashley 2024. július 28. 11:56-kor írt üzenetére.
Lolamacko
2024. július 28. 12:00
#1730
Tanulmányoztam Ffezine filmjeit és sajnos el kell, hogy keserítselek, mert ő nem játszik rá semmire. Ő olyan. Természetes, természetesen tompa kissé, akit az apu korú bácsi jól irányít, meglátta benne az üzletet. Ő meg elhiszi, hogy ez jó, hiszen sztár a maga kis közegében. Kapott kis színes karkötőket is-gondolom apukorú bácsi nyúlja le a pénzt, amit keresnek és ez jutott a kislánynak, aki ettől a két kis karkötőtől is olyan boldog és mutatja a kamerának. Ez annyira megindító volt. Na és a hangok, amiket kiad, az eszméletlen. Először azt hittem szenved, de aztán rá kellett jönnöm, hogy ez az élvezés hangja. Figyeltem a környezetet is, ahol lézetnek, mert nyilván ott élnek, eléggé lepukkant tanyaház szerű. A ruházat szintén  szegényes, még a fehérneműk is, mintha a turiból lettek volna összeszedve. Egy biztos, hogy a kislánynak nincs nő a közelében, aki irányítaná, megtanítaná nőnek lenni. Apuszerű pasi meg eléggé bunkó ahhoz, hogy bármilyen útmutatást adhatna. Ja és egy idő után azért apuszerű bácsi elvitte műkörmöshöz, ami abban a közegben eléggé furcsa kontraszt a koszos, gyűrött ágyneművel övezve. Valaki itt írta, hogy időnként kinéz. Igen, mindig kinéz és várja az utasításokat, a dicséretet, hogy mennyire jó vagy és ő ezt el is hiszi és mindent megtesz a két bácsinak, akik jól elvannak vele. Az egyik bácsi nagyon gyengéd, még mikor elfenekeli, akkor is ezt látszik, hogy szeretettel teszi. Ő tudja, hogy vigyázni kell a jó pénzforrásra. Belegondoltam, hogy mi lesz, ha Ffezine kiöregszik és már nem lesz ilyen hamvas, kislányos, miből fognak akkor élni? Apu mit fog tenni? Keres egy újabb tompa kislányt, akivel elhiteti, hőgy ő milyen szép és sztárt csinál belőle?
2
Ez egy válasz tértivevény 2024. július 24. 20:45-kor írt üzenetére.
goranga
2024. július 28. 08:49
#1727
Egy részletkérdés:
Mit vétett a Dűne? 🙂
1
Ez egy válasz ghibli 2024. július 22. 13:19-kor írt üzenetére.
goranga
2024. július 28. 08:46
#1726
Van egy munkatársam, aki ugyanilyen.
Elvégzi amit kell, de ha beszélgetni kezd vele valaki, kiderül hogy az épnek tűnő kéreg alatt már korhad a fa.
Aki nem ismeri, általában úgy reagál, mint te. Normál logikával próbálja tisztába tenni a dolgokat.
Aki már ismeri, az inkább kerüli a társalgást.
1
Ez egy válasz ghibli 2024. július 22. 14:42-kor írt üzenetére.
A
Ashley
2024. július 28. 06:52
#1721
Undorító volt az olimpiai megnyitó, keresztény vallás alázása, lmbtq propaganda.
1