Társalkodó - bármiről

Hozzászólás írásához be kell jelentkezned!

Titti
2024. május 20. 17:17
#1260
Én meg azt fogom szeretni, aki megírja az őszinte véleményét arról, hogy a nő szempontjából  mennyire számítana megcsalásnak, ha a szomszéd ember, vagy bárki idegen férfi megerőszakolja.
Mostanában a megcsalás és erőszak is terítéken van és az nem kérdés, hogy a pasi ilyen esetben bűnös-e, de a nő vajon mennyire lesz bűnös a férje szemében?
Tényként írtam, hogy a nő nem akarta, de az aktus megtörtént. 
Ok, Válóokként egy bíróság sem fogadná el a férj részéről ezt, de a férj tudna-e ártatlan vagy legalábbis sértett félként tekinteni a nejére ezután?
1
ikkjejzjiuiiii
2024. május 20. 11:46
#1258
Tényleg tegnap pörit csináltál,nokedlival?
1
ikkjejzjiuiiii
2024. május 20. 11:44
#1257
Tudod nekem nem tetszik a lóvsár jelleg,mikor egy nőnnek a külseje vab értékelve. Szexis nő - sztem - szexpartnernek jó, mivel sok férfi érdeklődését felkelti. Nekünk férfiaknak pedig nem tetszik, ha mások is udvarolnak a barátnőnek. Fontos a belső érték, itt alapvetően arra gondolok, hogy a nő, nem a hölgy, mert az régies kifejezés, ne legyen idebeteg, vagy búvalbaszott.  Igazas van, mi hímek félünk az okos és szép nőktől. És azt hisszük, hogy elérhetetlenek, gyakran magas pozícióban vannak. Ugyanakkor az ilyen nőknek is van egy tikos oldaluk,  pl, szeretnek férfiak oldalán kurvák lenni., megélni a szenvedélyt.  Engem vonz az okos és szép nő.  Egyébként mi napjaink nő ideálja? Műduda, miniszoknya, tűsarok.  De nekem vonzók még a dolgozó,munkás nők, akik nem körömcipőben járnak, hanem munkás ruhában. Én is munkás vagyok, ezért ez a társaadlmi réteg áll hozzám közel, az értelmiségiekről azt hiszem, hogy isznak ,  kurválkodnak és hülyék.
2
Ez egy válasz Lolamacko 2024. május 20. 11:19-kor írt üzenetére.
Lolamacko
2024. május 20. 11:19
#1256
Maradt még tegnapról pörkölt nokedlival. Szerintem ez csak olyan férfi duma, hogy a belső értékeket tartják fontosnak, vagyis igen, a belső értékeket, de azért legyen a csaj bombázó. A férfiaknak az sem szokott tetszeni, ha egy nő okos, feszélyezi őket. Ha szép és okos, az meg kifejezetten félelmetes egy férfinak.
3
Ez egy válasz ikkjejzjiuiiii 2024. május 20. 08:19-kor írt üzenetére.
ikkjejzjiuiiii
2024. május 19. 14:31
#1253
A felnőtt nőknek,kell, hogy legyen pinaszőrük
0
ikkjejzjiuiiii
2024. május 19. 14:22
#1252
Az angolul beszélők, bush nak nevezik a fazonra igazított pinaszőrt.
1
Waderlaci
2024. május 18. 17:04
#1251
Nálam Vörös Erik legjobb feldolgozása a Technicolor időgép Harry Harryson-tól, filmben pedig az Erik, a viking a Monthy Python feldolgozásában. 
Ha ismernénk a korábbi neveket, akkor az már történelem lenne. Arról nem is szólva, hogy vannak elképzelések, ami szerint Antlantisznak volt köze pl a Mayak kialakulásához. De akad olyan feltevés is a XX. századból, hogy az ókori egyiptomiak jutottak el Amerikába, és hozták létre a korai, városépítő, indián civilizációkat.
2
Ez egy válasz Titti 2024. május 18. 16:31-kor írt üzenetére.
Titti
2024. május 18. 16:31
#1250
Köszi. Ezekről hallottam és olvastam Erik történetét több feldolgozásban is.  Sőt rengeteg írásban történt olyan régen, hogy útnak indultak csónakkal, hajóval a „világ széle" felé.  Valószínűleg akadt akinek sikerült meglelnie és talán valamennyire beilleszkednie az akkor még félkannibál indián társadalmak valamelyikébe. Tud valaki arról, hogy ki lehetett az? Vagy arról, hogy egyedül volt-e? Érdekes módon a mayák történetében is akadtak hasonló nyomra, de az a civilizáció már kihalt Cortezék idejére, ha jól emlékszem. Valamilyen vírus végzett velük ott az őserdők közepében, pedig nagyon harcias fajta népek voltak.
1
Ez egy válasz Waderlaci 2024. május 18. 15:13-kor írt üzenetére.
Waderlaci
2024. május 18. 15:13
#1249
Ami történelmi tény: Kr.u. 1000-ben, amikor a Kárpátok gyűrűjében megkoronázták az első magyar, keresztény királyt (lsd Szent István), a messzi észak egyik szigetéről elindult egy kis csapat viking. Na azt a szigetet hó és jég borítja, de akkoriban elvileg lehetőség volt némi mezőgazdaságra is. Vezetőjük a Vörös Erik névre hallgatott. Nyugat felé hajóztak, míg partot nem értek. Ma azt a területet, ahol partot értek, úgy ismerik, hogy Újfulland. A mai USA-Kanada részen. 
Az talán még érdekesebb, hogy a Mexikóiak egyik legfőbb istene, a Tollaskígyó ember alakú volt. Gyógyította és tanította az embereket, különleges tudása(?), hatalma(?) volt. Magas volt, a bőre fehér, szőke a haja és a szakálla.
1
Ez egy válasz Titti 2024. május 18. 14:17-kor írt üzenetére.
Titti
2024. május 18. 14:17
#1248
Menj picit korábbra az időben kérlek és magyarázd el nekem azt a fehérember mítoszt, ami még jóval Kolumbusz és társai előtt alakult ki ott, és ami az aztékok és inkák majdnem teljes kipusztulását okozta,  Vajon ki lehetett annak a mítosznak a megalapozója és miként került még Amerika ismert nagy felfedezői és hódítói előtt oda? 
Talán akad már válasz erre a kérdésre, csak az én figyelmemet kerülte el?
1
Ez egy válasz ikkjejzjiuiiii 2024. május 18. 12:54-kor írt üzenetére.
ikkjejzjiuiiii
2024. május 18. 12:54
#1247
Hogy írjunk indiános regényt?

    Gyermekkorunkban sokunk kedvence volt a Nagy indián regény. A képlete az izgalom, barátság, szerelem és gyönyörű természet. Tudni érdemes, hogy sok ezer évvel ezelőtt is léteztek okos, művelt, izgalmas civilizációk. A kincseik őrzése napjainkban feladat az írók számára, hiszen fel lehet dolgozni a múlt eseményeit.
A végtelen prérin, a hatalmas bölénycsordák sokasága, a lovon közlekedő ember eszméje és valósága, időben nincs sok ezer év távolságra napjainktól, de ha nincs őrizve, tovább mesélve az akkori viszonyok természete akkor elfelejtődnek.
Természetesen számos módon fel lehet dolgozni az Indiános sztorikat, akár humoros, vagy egyéb módon. Gondoljunk pl. a népmese gyűjtésre.
Térjünk rá a műhely munkára. Az indiános regénybe kell egy főhős, akinek, tiszta, erős a jelleme Már csak ezért is érdekes napjaink olvasóinak. Nyilván az izgalmas történet írása, igényli a dramaturgia ismeretét. Úgy épülnek fel a sztorik, hogy némi huzavona után, kiteljesedik a konfliktus, majd a főhős győz. Mivel számos erénnyel rendelkezik pl. bátor, vannak barátai, és a nők körében is népszerű.
A sátor, a békepipa, vagy a fakéregből készült kenu fontos kellékek. A kenu egyébként hazánkban is népszerű sporteszköz, nyilván az indián regények miatt is. Olykor a cowboy is megjelenik, illetve gyakori motívum a vasút építése ami nyilván eltörli a lovon közlekedő társadalmak vízióját.
1
ikkjejzjiuiiii
2024. május 18. 12:41
#1246
jav: lábikóid
2
cvirag
2024. május 17. 11:38
#1243
Szeretnéd tudni milyen, ha egyoldalú vagyok?
0
Ez egy válasz doriangrey 2024. május 17. 09:05-kor írt üzenetére.
ikkjejzjiuiiii
2024. május 17. 09:47
#1241
De jó h ott is van kátyú! Itt olyanok az utak, hogy a harckocsinak is becsületére válna végig menni rajta.  Amúgy komolyan írtam, az zötykölődés ingerel.
1
Ez egy válasz Lolamacko 2024. május 17. 09:44-kor írt üzenetére.